محل تبلیغات شما

نویسنده Chimamanda Ngozi Adichie یک توصیه مهم برای ن جوان دارد: "عذرخواهی نکنید." وی در مصاحبه زیر توضیح می دهد که چرا این توصیه بسیار ضروری است.

مصاحبه با آدیچی گزیده ای از ن است: مجموعه نشنال جئوگرافیك ، اواخر همین ماه ، كه شامل 400 عکس با شکوه است ، بعضی از آنها مربوط به قرن نوزدهم و همچنین مصاحبه با ن مشهور ، مانند جین گودال و نخستین پزشکان است. الکس مورگان قهرمان جام جهانی ن. این کتاب همچنین نشان می دهد که چگونه تصویرهای ن در صفحات National Geographic از زمان تأسیس این مجله در سال 88 تغییر کرده است. ن همچنین در 17 عکس از ن در پشت پرتره های مجله مشهور ن از پروفایل های 17 عکاس زن استفاده می کنند.

این کتاب بخشی از تمرکز یکساله نشنال جئوگرافیک بر روی ن است - حرکتی که پیش بینی صدمین سالگرد نوزدهمین اصلاحیه 19 ، که به ن سفیدپوست حق رای دادن در سال 1920 را داده است - ن با انتشار یک مستند که پروفایل بسیاری از آنها را پیش بینی می کند ، پیش بینی می شود. شخصیت های برجسته در آن.

Women: The National Geographic Image Collection در تاریخ 15 اکتبر به بازار عرضه شده است و هم اکنون برای پیش سفارش موجود است. در زیر ، یک پیش نمایش اختصاصی از کتاب را بخوانید - مصاحبه ای با Chimamanda Ngozi Adichie:

در مکالمه با Chimamanda Ngozi Adichie
"عزم روشنفکرانه بی تأمل ، ناپایدار ، شدید. برای تعریف حقیقت واقعی زندگی ما": این نوار بالایی است که هارولد پینتر نمایشنامه نویس در سخنرانی خود در مورد پذیرش Nobel در سال 2005 برای نویسندگان تعیین کرده است. آنها همچنین معیارهایی برای اعطای جایزه سالانه PEN Pinter هستند که در سال 20 به Chimamanda Ngozi Adichie رفت. این رمان نویس و مقاله نویس نیجریه ای - که کتاب هایش شامل Purple Hibiscus ، نیمی از یک خورشید زرد ، Americanah ، و Ijeawele عزیز است - افتخاراتی از جمله جایزه National Book Critics Circle Award و یک بنیاد MacArthur را دریافت کرده است. ؛ گفتگوی TED او در سال 2012 ، "همه ما باید فمینیست باشیم" ،در یک کتاب ساخته شد. آدیچی در پذیرش جایزه پینتر ، خاطرنشان كرد كه به دلیل مواضع خود مورد انتقاد قرار گرفته است: قهرمانی در برابر حقوق ن ، توهین به مجازات همجنسگرایی در نیجریه. یک رومه نگار به آدیچی توصیه کرد که طرفدارانش ترجیح دهند او را "تعطیل و نوشتن" کند. تا به امروز ، او هیچ نشانه ای از انجام کار سابق نشان نمی دهد ، و قصد دیگری برای ادامه دومی دارد.

نشنال جئوگرافیک: به نظر شما مهمترین چالش امروز ن چیست؟

Chimamanda Ngozi Adichie: باریک کردن آن فقط به یک مشکل بسیار دشوار است. من می گویم استقلال ن بر بدن آنها - و منظورم این است که طیف گسترده ای از چیزها است. نه تنها حقوق تولید مثل بلکه شامل معضل خشونت خانگی و همچنین عدم حمایت صحیح قانونی برای ن در سطح جهان است.

و به نظر شما مهمترین چیزی که باید در چند سال آینده برای ن تغییر کند چیست؟

ما باید از هر لحاظ ن بیشتری در موقعیت های تصمیم گیری قرار بگیریم - از نظر ی ، اقتصادی. نمایندگی بیشتر ن منجر به تصمیمات متنوع تری خواهد شد ، تصمیماتی که تجربیات ن را در بر می گیرد. فکر نمی کنم داشتن ن در موقعیت های قدرت به معنای این باشد که جهان در حال کامل شدن است یا این درگیری از بین می رود. این بدان معناست که نهایتا نگرانی های نیمی از جمعیت جهان در مرحله مرکزی خواهد بود.

"جهان ساده نیست ، بنابراین اگر با چیزهایی که ساده نیستند آشنا می شوید ، بیشتر به احتمال زیاد با جهان به روشی سازنده برخورد خواهید کرد."
به نظر شما بیشترین قدرت خود شما چیست؟

فکر می کنم شاید توانایی من برای مقابله با پیچیدگی باشد. برای اینکه من از خاکستری راحت باشم ، نیازی به سفید یا سیاه بودن چیزها ندارم. من به ظرافت اعتقاد دارم من به جهان نگاه می کنم و می دانم که این پیچیده است ، و لازم نیست که چیزها ساده برای درک باشند. و اینکه من از پیچیده و دشوار بودن کارها ناراحتم. من فکر می کنم بخشی از آن به دلیل اجتماعی شدن من به عنوان یک زن است.

آیا می توانید در مورد آن بیشتر بگویید؟

ن برای اینکه مراقب باشند ، راهی پیدا می کنند که بتوانند درگیری را حل کنند. ن در بسیاری از مسائل مختلف اجتماعی می شوند - و از بعضی جهات وانمود می کنند که برای افراد مختلف چیزهای مختلفی است. ن برای محافظت از نفس های مردانه اجتماعی می شوند. ن برای مراقبت از اعضای خانواده اجتماعی می شوند. ن برای داشتن نوع خاصی از هوش هیجانی اجتماعی می شوند. من واقعاً فکر نمی کنم این چیزها در ن متولد شده باشد. من فکر می کنم که این به این دلیل است که ن در جامعه معاشرت می کنند. از بعضی جهات ، این بد برای ن بد است زیرا در جامعه اجتماعی می شوند تا خود را عقب نگه دارند و خیلی جاه طلب نباشند. اما من فکر می کنم راه هایی وجود دارد که در آن خوب است ، زیرا به ن می آموزد که بتوانند با پیچیدگی ها کنار بیایند و از نظر ذهنی ساده نباشند. جهان ساده نیست ، بنابراین اگر با مواردی که ساده نیستند آشنا باشید ،

وقتی به زندگی خود نگاه می کنید ، آیا چیزی وجود دارد که شما یک لحظه دستیابی به موفقیت را در نظر بگیرید؟

فکر می کنم زمانی که نه ساله بودم ، در کلاس سوم بودم و این را کاملاً به یاد می آورم. معلم من گفته بود كودكی كه بهترین نتیجه را در امتحانی كه داده است بخشدار خواهد بود. بنابراین من بهترین نتیجه را بدست آوردم - و سپس او گفت ، "اوه ، من فراموش کردم که ذکر کنم ، باید یک پسر باشد." من فقط فکر کردم ، "چرا؟" معقول است که می گفتیم مقدم کلاس است. کودک با بهترین نمرات یا کودک با نوعی مهارت مفید. اما این ایده که این موقعیت از حیثیت و قدرت در کلاس درس به دلیل تصادف به دنیا آمدن یک جنس خاص برای کسی محفوظ است - این فقط عجیب بود. بنابراین احساس عصبانیت من روشن شد و به معلم گفتم: "این معنی ندارد."

شما واقعاً حرف زدید و گفتید؟

آه ، بله

و چه اتفاقی افتاد؟

خوب ، پسرک هنوز بخشدار بود و من به عنوان معاون مقدماتی ساخته شدم که وماً راه حل مورد نظر من نبود. اما برای من واقعاً در حال تبلور بود: این اولین باری بود که درمورد جنسیت صحبت کردم. این کار نکرد ، اما این لحظه برای من بود که فکر نمی کنم هرگز فراموش کنم.

من حدس می زنم که به سؤال بعدی من منجر می شود: به نظر شما بزرگترین موانعی که باید برای غلبه بر آن داشته باشید چیست؟

فکر می کنم شاید ترس از شکست باشد؛ نمی خواستم امتحان کنم چون می ترسیدم شکست بخورم.

آیا خود را فمینیست می دانید؟

بله ، من خیلی کار می کنم ، زیرا معتقدم زن و مرد با انسان برابر هستند و معتقدم که رابطه جنسی نباید دلیلی برای عقب ماندن مردم باشد. ما در جهانی زندگی می کنیم که مرتباً ن را عقب می اندازد زیرا آنها زن هستند ، و من به شدت احساس می کنم که این تغییر نیاز دارد. این برای من فمینیسم معنی دارد.

شما کدام شخص زنده را بیشتر تحسین می کنید؟

پدر من ، زیرا او بهترین نمونه ای است که من از نوع خاصی از صداقت و نجابت دیدم. او نجیب و مهربان است و فرزندان خود را - شش نفر از ما ، سه پسر و سه دختر - بزرگ کرد تا باور کند که می توانیم کاری انجام دهیم. اعتماد به نفسی که فضای من در جهان را اشغال می کنم تا حدی به این دلیل است که من توسط مردی مثل او بزرگ شده ام.

"انجام عملكرد باعث می شود كه ن از خود كاهش یابند ؛ به این معنی كه شما اغلب نمی توانید به پتانسیل خود برسید زیرا اجازه نمی دهید كه واقعاً خودتان باشید."
و آیا یک شخصیت تاریخی وجود دارد - کسی که زندگی نمی کند - که ممکن است شما را با آن شناسایی کنید؟

افرادی هستند که من آنها را تحسین می کنم. من نمی دانم که لازم است با آنها ارتباط برقرار کنم. من همچنین به داستانهای مردم ، به زندگینامه ها مشکوک هستم ، زیرا من فکر می کنم که در نهایت ما مردم را نمی شناسیم. اما گمان می کنم می توانم بگویم که وینی ماندلا [فعال ضد آپارتاید و همسر سابق رئیس جمهور آفریقای جنوبی نلسون ماندلا] را برای مقاومت در برابر خود تحسین می کنم ، برای روشی که او موفق شد خودش را با وجود بی احتیاطی فراوان که داشت مجبور به نگه داشتن خود کند. سر و کار دارد با. من همچنین نویسندگانی چون ربکا وست [متولد سیسیلی فیرفیلد] و الیزابت هاردویک را تحسین می کنم.

امروز به ن جوان چه توصیه ای می کنید؟

عذرخواهی نکنید باز هم ، به آن ایده جامعه پذیری بازگشت: من فکر می کنم ن جامعه شده اند تا از بسیاری جهات ، فقط برای موجود عذرخواهی کنند. و همچنین ، دوست داشتن را انجام ندهید. همه انسانها دوست دارند که دوست داشته باشند ، زیرا ما انسان هستیم - اما دختران معاشرت می کنند که فکر می کنند نیاز به دوست داشتن دارند و این باعث می شود آنها وانمود کنند که چیزی نیستند. انجام عملكرد كمك باعث مي شود كه ن از خودشان كاسته شوند. این بدان معناست که شما اغلب نمی توانید به پتانسیل خود برسید زیرا اجازه نمی دهید خودتان واقعاً خود باشید. من به ن جوان می گویم ، این کار را نکنید ، زیرا ارزشش را ندارد. ن جوان فقط باید خودشان باشند. به نظر می رسد با توجه به تمام پیام هایی که جامعه به ن جوان می دهد بسیار ساده است ، اما فکر می کنم بسیار دشوار است.

آخرین سؤال: بیشترین صلح کجاست؟

در زادگاه اجدادی من در شرق نیجریه که توسط خانواده احاطه شده است.

رمان ترسناک که باید بعد از آن بخوانید ، بر اساس علامت زودیاک شما

این 11 بازخوانی جالب داستانهای کلاسیک برای فصل شبح وار مناسب هستند

همین حالا شروع به خواندن "I Koe Zoe Spanos" توسط کیت فریک کنید

، ,ن ,کنم ,یک ,نمی ,فکر ,می کنم ,فکر می ,ن جوان ,، زیرا ,می کنند ,chimamanda ngozi adichie

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آرام بی قرار کوتاه نوشت