محل تبلیغات شما

من در تابستان سال 1998 برای اولین بار كتاب خانه " ساندرا سیسنروس" را در خیابان مانگو انتخاب كردم. من 9 سال داشتم ، فقط دو ماه از شروع کلاس ششم فاصله داشتم و با دانش آموزان دوره راهنمایی از سراسر شهر در یك کلاس پیشرفته تابستانی شرکت می کردم. من به عنوان یکی از جوانترین آنجا ، نگران بودم که دیگر نتوانم در کنار بچه های دیگر باشم ، و به جهت گیری رسیدم که احساس ترس و وحشت بیشتری نسبت به هیجان داشتم. سپس با Esperanza Cordero آشنا شدم. خانه در خیابان انبه » خواندن اختصاصی ما بود و همینطور كه ​​رمان را بلعیدم ، فهمیدم این اولین باری است كه در مورد دختری با نام خانوادگی مثل ابوئلا ، كه در یك محله مانند من زندگی می كرد ، خوانده ام. داستان Esperanza مانند خانه احساس می شد.

از زمان انتشار 35 سال پیش ، خانه در خیابان انبه تبدیل به یکی از تأثیرگذارترین آثار ادبیات مدرن شده است. این کتاب بیش از شش میلیون نسخه فروخته و به بیش از 20 زبان ترجمه شده است. و برای بسیاری از خوانندگان لاتینکس مانند من - از جمله نویسندگان الیزابت آچهودو ، آنجی کروز ، کالی فاجاردو-آنستین ، لیلیام ریورا و اریکا ال سانچز - این تأثیر شخصی است.

اریکا سانچز ، نویسنده فینالیست جایزه کتاب ملی ، من دختر تو کامل نیستم ، مکزیک ، به بوستل می گوید: "این نخستین باری بود که من تا به حال دیده ام." "همسایگی او بسیار شبیه به محلی بود که من در آن بزرگ شدم - پر از زیبایی و ناامیدی. روشی که سیسنروس توانست فرهنگ مکزیکی را تصرف و تجلیل کند برای من بسیار جادویی بود."

نویسنده در یک سری از vignettes شاعرانه ، کارهای اصلی Cisneros دنباله Esperanza به عنوان او در سن در شیکاگو در یک محله در درجه اول Latinx. او با فقر خانواده خود ، اشتیاق خود برای یافتن فضایی از خود و دشواری برای بزرگ شدن به عنوان زن جوان در دنیایی که به نظر می رسد خطر و ناامیدی در هر گوشه ای پیچیده است ، مبارزه می کند.

الیزابت آچهوودو ، نویسنده جایزه کتاب ملی The Poet X ، می گوید: "سیسنروس به حقیقت آنچه بسیاری از جوانان لاتین و خانواده های آنها با آن روبرو هستند ، می خورد ." "او در مورد زبان ، محله ها ، آرزوها و بسیاری از مضامین و حقیقت های دیگر صادق است که نه تنها جهانی بلکه بی موقع است. شما می توانید بگویید سیسنروس شخصیت های او را دوست دارد و او خواننده خود را دوست دارد. این نوع مراقبت و احترام به معنای او نیست." کلیشه هایی بنویسد ، اما او همچنین به دنبال تجربیات افراد و افراد دیگر نیست. وقتی سیسنروس را می خوانی به او اعتماد می کنی. "

"روشی که سیسنروس توانست فرهنگ مکزیکی را ضبط و تجلیل کند برای من بسیار جادویی بود."
تأثیر سیسنروس بر خوانندگانش فقط در طول سه دهه و نیم گذشته افزایش یافته است. او تاکنون هشت کتاب دیگر را نوشت و جوایز متعددی از جمله مدال ملی هنر 2015 و جایزه PEN / Nabokov 2019 را برای موفقیت در ادبیات بین المللی کسب کرد. اما این خانه در خیابان مانگو است که در میان خوانندگان خود به وضعیت افسانه ای رسیده است ، که توسط بسیاری از آنها به عنوان پیوندی اساسی در زنجیره ن لاتینکس در طول نسل توصیف شده است.

لیلیام ریورا ، نویسنده Dealing in Dreams ، می گوید: "بیشتر کتاب ها ، کتاب خانه من از دست پسر عموهای بزرگتر من بود ." وی گفت: "من 11 ساله بودم که خانه ای را در خیابان انبه انتخاب کردم . پسر عموی من یادداشت ها را ضبط کرده و قسمتهای زیادی از صفحات را برجسته کرده بود. من نه تنها در حال کشف کردن شخصیت جذاب ساندرا سیسنروس Esperanza بودم ، بلکه مکالمه قدیمی خود را نیز دنبال می کردم. پسر عمو با متن بود. این کتاب به بینش سه سفر جوانی به بزرگسالی ، چه در نثر ، در زندگی پسر عموی من و هم رابطه من با هر دو تبدیل شد. این واقعاً به یک کشف جمعی تبدیل شد. "

در حالی که خانه در خیابان انبه بی شک امیدوارانه است - " من فکر می کنم که ساندرا توانسته است از تکین فرهنگ مکزیک توصیف کند: سنت ها ، شادی ها و طنزها. در جامعه ما اغلب سایر نقاط جهان تحسین زیادی وجود دارد سانچز می گوید: "این همچنین تصویری ناخوشایند از زندگی برای مردم لاتینکس در ایالات متحده است.

کالی فجاردو-آنستین ، نویسنده فینالیست جایزه کتاب ملی سابرینا و کورینا می گوید: "از نظر من ، کارهای سیسنروس اغلب به عنوان یک آملت برای یادآوری خاطراتی که من فراموش کرده ام عمل می کند ." "سیسنروس به من اجازه داده است كه خود را به خاطر بسپارم و خود را تصور كنم ، آنچه را كه در این بدن و در این مکان قرار دارد گسترش دهم. [كار] او در اعماق ناخودآگاه فرو می رود ، زیرا از چاه جهانی بودن ، همان جایی كه كشیده می شود همه حقیقت ساکن است. "

"این کتاب به بینش سه سفر جوانی به بزرگسالی ، چه در نثر ، در زندگی پسر عموی من و هم رابطه من با هر دو تبدیل شد. این واقعاً به یک کشف جمعی تبدیل شد."
یکی از جنبه های جهانی و مشهورترین رمان سیسنروس ، نمایش خام آن از ماهیت خفه کننده مردانگی سمی است. این رمان با پدران و شوهرهای بد جسمی و روحی و روانی همراه است ، نی که تحت تأثیر انتظارات زندگی در خانه ، آزار و اذیت خیابانی و خشونت جنسی احساس گرفتار شدن می شوند. اِسوودو در رمان نخستین برنده جایزه خود " Poet X" ، درباره تأثیر نگاه مرد نوشت ، و می گوید کار سیسنروس چشم باز بود.

Acevedo می گوید: "صحنه ای که اسفرانزا در محل کار است و مورد حمله قرار می گیرد ، صحنه ای است که من به یاد دارم که مرا در مسیرهای من متوقف کرد و تا به امروز به طور زنده آن را به یاد می آورم." "راه های زیادی وجود داشت که انتظارات جنسی به عنوان یک جوان به من تحمیل شد: این ایده که یک پسر یا مرد اجازه داشت مرا بگیرد ، یا با من صحبت کند اما او راضی است ، و مسئولیت من برای دور زدن درخواست های او یا بی احترامی بود. به طریقی که او را عصبانی نکرد و مرا نیز در امان نگه داشت. با دیدن آن نوع برخورد که کاملاً آشکارانه و ناخواسته نوشته شده بود ، به نظر می رسد که من تنها تنهایی نبودم. "

ساندرا سیسنروس ، عکس از کیث دنیلیلر
ریورا ، که در اولین رمان خود با عنوان "آموزش مارگوت سانچز" ، به تفسیر جنب و جوش و تفکیک طبقاتی می پردازد ، پیام های سیسنروس در مورد فقر را به همان اندازه تحت تأثیر قرار می دهد.

ریورا می گوید: "صحنه ای وجود دارد که اسفرانزا و خانواده اش سوار ماشین می شوند و در اطراف بخش های مرفه شیکاگو رانندگی می کنند و تعجب می کنند که در صورت برنده شدن در قرعه کشی چه می کردند." "من به یاد دارم که این را خواندم و احساس می کردم که بسیار دیده می شود. اگرچه خانواده من هرگز صاحب یک ماشین نبودند ، هر وقت قطار را از برانکس به سمت منهتن می گرفتیم ، همیشه تصور می کردیم که اگر در" شهر "زندگی می کنیم زندگی ما چه خواهد بود. من در سنین جوانی به وضوح از کلاس آگاهی داشتم ، اما این اولین بار بود که از طریق چشمان یک دختر قهوه ای جوان درباره فقر می خواندم. "

خانه در خیابان انبه به دلایل شخصی بسیاری در قلب این نویسندگان - و میلیون ها نفر دیگر - فرو رفته است. اما این همچنین منبع الهام خلاق برای Acevedo ، Cruz ، Fajardo-Anstine ، Rivera و S ،nchez است ، که به Cisneros کمک می کنند تا مانتوهای ادبیات لاتینکس را به جلو ببرد.

"برای من ، کارهای سیسنروس اغلب به عنوان یک آملت برای یادآوری خاطراتی که فراموش کرده ام عمل می کند ، جنبه هایی از نفس خود که زمانی فقط سایه بودند."
آنجی کروز ، نویسنده دومینیکنا ، می گوید: "این کتاب استادانه و صریح است ، آنچه ساندرا با زبان انجام می دهد غیر قابل مقایسه است." وی گفت: "به دلیل باریک بودن و کوتاه بودن متن ، برخی فرض می کنند که خواندن آن آسان است ، اما بسیار لایه بندی شده است و زبان و شخصیت ها شارژ و قدرتمند هستند. کتاب Sandra یک جشن است ، زیرا می توان لایه ها را در متن لایه برداری کرد و مشت زد. روده به بهترین وجه. وقتی کتاب های او را خواندم ، فهمیدم که خاص ترین آن چقدر است ، کار جهانی تر می شود. "

سیسنروس که اکنون 64 سال دارد ، همچنان به انتشار اثر جدید (جدیدترین داستان کوتاه او "Puro Amor" ، در سال 20 منتشر شد) و قهرمانان نویسنده و نوظهور لاتینکس - از جمله نوشتن مبهم برای کتابهایی مانند فجاردو-آنستین و کروز است. نسخه های 2019 سیسنروس جای خود را به عنوان یک صدای مهم در ادبیات از مدتها پیش سیمان کرد. اما برای اینکه واقعاً تأثیر او را جشن بگیریم ، باید صدای همه کسانی که پس از او آمده اند نیز جشن بگیرد.

فجاردو-آنستین می گوید: "راهی که سیسنروس به بررسی زندگی درونی لاتیناها در هر سنی می پردازد ، نقشه داخلی را برای ترسیم تجربیات خود ، و نام گذاری آنچه با نسل های پیش رو درآورده ایم ، فراهم می کند." "در میان جملات او ، از زندگی کل ن تجلیل می شود. کار Sandra Cisneros به من اجازه داد تا قدرت را در سنت قصه گویی فرهنگم و قدرت درون خودم ببینم."

رمان ترسناک که باید بعد از آن بخوانید ، بر اساس علامت زودیاک شما

این 11 بازخوانی جالب داستانهای کلاسیک برای فصل شبح وار مناسب هستند

همین حالا شروع به خواندن "I Koe Zoe Spanos" توسط کیت فریک کنید

، ,سیسنروس ,یک ,های ,کتاب ,خانه ,می گوید ,است ، ,به عنوان ,در خیابان ,خیابان انبه ,برای یادآوری خاطراتی ,توانست فرهنگ مکزیکی ,سیسنروس توانست فرهنگ ,نویسنده فینالیست جایزه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مثنوی معنوی کمیاب